Rap, Forbes & krádež bitcoinů

Heather Rhiannon Morganová je některým fanouškům hip-hopu známa pod pseudonymy Razzlekhan nebo Krokodýl z Wall Street

Rap, Forbes & krádež bitcoinů
Heather Rhiannon Morganová | Youtube.com

Je jí jedenatřicet a uživatele TikToku obvykle baví vyzývavým vrtěním pozadí, extravagantním outfitem a přisprostlými rapovými pseudopózami. Zdálo by se tedy, že Morganová je ztělesněním nízkopříjmové a polovzdělané „white trash“ třídy, zoufale bažící po slávě a uznání. 

Čtenáři amerického Forbesu ji však znají úplně jinak. A sice jako investorku do IT, odbornici na teorii her, umělou inteligenci a odhalování internetových podvodů. Ve svých příspěvcích pro ekonomický časopis se nezřídka zaměřovala na kybernetickou bezpečnost.

Morganová má však ještě třetí vtělení, které veřejnost poznala až minulý týden, když ji s manželem – Rusoameričanem Ilyou Lichtensteinem – zadržela policie. Ukázalo se, že mladý pár v roce 2016 vysál z kryptoměnové burzy Bitfinex celkem 120 tisíc bitcoinů. Ty by dnes měly hodnotu přes pět miliard dolarů, tedy zhruba těžko uvěřitelných sto miliard korun.

Od té doby se manželé snažili ukradenou měnu vyprat, což nešlo zrovna hladce. Vyšetřovatelům se tak podařilo zajistit 95 tisíc bitcoinů, což je největší úřední konfiskace finančních aktiv v dějinách USA. Zbytek virtuálních mincí pár rozházel za v zásadě banální záležitosti, jako je zlato nebo poukázky do hypermarketu Walmart. 

Zdá se, že je zaděláno na opravdu krásný příběh, a bylo by s podivem, kdyby po Vlkovi z Wall Street do kin brzy nepřišel Krokodýl z Wall Street, který by Morganové vydělal dalších pár tisíc bitcoinů. Legálně.