Prý zesilovač? Magor je to

Zpěvák Daniel Landa nejprve sdílel výzvu, aby lidé zahltili hygieniky žádostmi o informace. A když to udělali, vzal zpátečku. „Jsem jen zesilovač,“ řekl

Prý zesilovač? Magor je to
Daniel Landa | Archiv

Zesilovač čeho? Iniciativy Zlatý špendlík, která svou výzvu nazvala Zahlťme neprodleně hygieny aneb Šikanou proti šikaně. Občany nabádá, aby na místně příslušnou hygienickou stanici zaslali žádost o informace podle informačního zákona, a rovnou přikládá i vzor takové žádosti.

Problém je, že zpěvákovi příznivci to vzali smrtelně vážně. Podle sdělení ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha dorazilo na hygienické stanice přes deset tisíc žádostí. Hygienici místo toho, aby kontrolovali dodržování vládních opatření a monitorovali ohniska nákazy, sedí u počítačů a zpracovávají odpovědi na mnohdy nesmyslné dotazy. Bohužel, ze zákona na ně odpovídat musejí, a to nejpozději do 25 dnů.

Ministerstvo zdravotnictví již podalo trestní oznámení. A Daniel Landa, který se dříve pasoval do role bojovníka (!) „za svobodu“, jenž se postavil „politické zdravotní diktatuře“, teď svá vyjádření mírní. V neuvěřitelném rozhovoru pro Český rozhlas uvedl, že výzva podepsaná šifrou „dan“ není „nápadem z jeho hlavy“ a on je pouze jejím „zesilovačem“. A pokud se někdo chce dozvědět více, ať se prý zeptá jinde, „třeba právníků“. Bylo to tak absurdní, že dokonce i multiministr Karel Havlíček (ANO) Landu označil za magora, a to dokonce „korunovaného“.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit