Průmysl s cejchem

Povinné testování přichází pozdě, navíc čím bude účinnější a čím víc nakažených zachytí, tím víc bude kvůli rostoucímu počtu paradoxně sílit tlak na tvrdý „lockdown“.

Na to, že Česko stojí „na bedně“ jako jedna z nejprůmyslovějších zemí v Evropě, se průmysl dokázal vmanévrovat v souvislosti s šířením covidu-19 do pěkné píáristické šlamastyky. Nezanedbatelná část veřejnosti včetně lidí, kteří mají vliv na utváření jejího mínění, si staví do kontrastu s průmyslem, který „jede“, a ještě si dává svíčkovou se šesti v kantýně, zavřené hospody i restaurace, o školách a školkách darmo mluvit.

Ani trochu tomu nepomáhají protichůdná opatření vlády, natožpak chucpe některých kapitánů průmyslu, kteří promeškávají unikátní příležitost nechat si svá arogantní prohlášení pro sebe.

Když k tomu připočtete ještě statistiky, které ukazují, jak se lidé nejvíc promořují v rodině a právě v zaměstnání, je tenhle status „věrchušky chráněné dílny“ opravdu nezáviděníhodný. Pravdu má exguvernér Miroslav Singer, když říká, že při trasování ani nemůžete od pozitivně testovaných dostat jinou odpověď, než že se nakazili tam, kam se smí, když skoro všechny jiné časově náročnější aktivity jsou zakázány. Kdo je takový blbec, aby sám sebe udal, že nařízení porušuje?

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit