Případ Arca: Vysoká hra advokátů. Chystá se reorganizace skupiny

Schůze věřitelů krachující skupiny Arca Investments posvítila na zájmové skupiny a ukázala sílu současného vedení. Veličův tým ustál tlak a může firmu reorganizovat.

Případ Arca: Vysoká hra advokátů. Chystá se reorganizace skupiny
Rastislav Velič | foto Hynek Glos, týdeník Hrot

Koncentrace elitních advokátů byla toho dne v rozsáhlém justičním komplexu v pražských Vršovicích nebývale vysoká. Aby také ne. V dražebním sále Justičního areálu Na Míčánkách se minulé úterý rozpoutala klíčová právní bitva největšího krachu v novodobé české historii. Věřitelé sem přišli rozhodovat o budoucnosti skupiny Arca Investments, předního investičního hráče s více než 200 firmami v několika zemích a celkovými dluhy kolem dvaceti miliard korun.

Soudce Aleš Bartoš na první schůzi věřitelů AI vyčlenil hned tři dny – úterý až čtvrtek, avšak od začátku dával všem přítomným jasně najevo, že chce mít hotovo dříve. S přezkumem pohledávek byl hotový za pár hodin. Ne všichni však měli pro jeho časové ambice pochopení a samotná schůze věřitelů se nakonec přece jen vlekla.

V řízení je přihlášeno přes 1700 věřitelů, sál pro několik set lidí přesto nebyl zdaleka plný. Už dříve totiž vznikly silné věřitelské skupiny, které na schůzi zastupoval vždy jeden advokátní tým. Individuálních věřitelů přišla hlasovat opravdu jen hrstka. Schůze byla tedy zejména taktickou hrou významných skupin a známých advokátních jmen, která se českými insolvencemi zabývají mnoho let.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit