Předvolební nuda a šeď

Nebýt kauzy Dominika Feriho, byla by předvolební kampaň jen nuda, nuda, šeď, šeď. A to včetně posledního divadelního hlasování o nedůvěře vládě. Při něm pouze ti, kteří to dávno vědí, opět zjistili, že Andrej Babiš prostě s těmi komunisty umí dělat byznys a jimi podpíraná vláda je pevná jako skála.

Opozice předvedla bušení do dobře opevněných vládních vrat, ale opět bez nápadu a politické agendy, která by voliče zaujala a přiměla je přemýšlet, že v říjnu je fakt třeba to už vystřídat. Jen Babiš využil příležitost k pěknému ostrému útoku na Piráty, kterému mohli tleskat zdaleka nejen jeho voliči.

Ta marnost je až šokující. Politická témata se přitom nabízejí. Nebudeme předstírat, že je realistické očekávat, že by některá z partají či volebních koalic přišla s programem řešení tragického stavu veřejných financí, protože by tím pohřbila veškeré své volební naděje. Konsolidace, když bude účinná a efektivní, se bude líbit jen akademickým ekonomům a všechny ostatní alespoň trochu zabolí. Pirátské hrátky s daněmi z nemovitostí ukazují, jak je to kluzká půda.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit