Zákon o potravinových kvótách EU smete ze stolu, říká šéf antimonopolního úřadu Mlsna

Kvůli kvótám na české potraviny se předseda ÚOHS obrací na Senát

Zákon o potravinových kvótách EU smete ze stolu, říká šéf antimonopolního úřadu Mlsna
Předseda ÚOHS Petr Mlsna | Tomáš Novák týdeník HROT

Má vrátit Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) dobrou pověst. Postu předsedy se ujal poté, co kvůli podezřením spojeným s kauzou mýta rezignoval jeho předchozí předseda Petr Rafaj. Petr Mlsna stihl vyměnit členy rozkladových komisí, chce zrychlit rozhodování a zvýšit transparentnost úřadu. Na druhé straně se ještě před výběrovým řízením, ve kterém nakonec uspěl, sešel s prezidentem Milošem Zemanem a získal jeho doporučení. Také snahy protikorupčních organizací o to, aby se úřad rozdělil, nemají v jeho uších ohlas. Vše ale nasvědčuje tomu, že za Petra Mlsny nebude o velké případy nouze. Jeho úřad už prověřuje podezřelé státní nákupy v nouzovém stavu. 

Poté, co jste se stal v prosinci předsedou, jste prohlásil, že chcete navrátit úřadu jeho důvěryhodnost. Už předtím jste se ale v říjnu sešel s prezidentem a on vás také pak veřejně doporučil. Není právě toto překážka v důvěryhodnosti?

Kdokoli, kdo je pozván hlavou státu na schůzku, asi těžko odmítne. Navíc když je v pozici státního úředníka. Pro mě spíš bylo příjemné, že někdo sledoval mou práci ve státní správě, kde působím 15 let, a dočkal jsem se takového pozitivního ohlasu. Takže jako překážku to samozřejmě nevidím. To by potom muselo být každé setkání s prezidentem republiky pro kohokoli automaticky diskvalifikačním a to by bylo absurdní.

Předseda ÚOHS Petr Mlsna
Tomáš Novák týdeník HROT

Jste s prezidentem od té doby v kontaktu?

Nejsme.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot

Máte účet?

Přihlásit