PPF uzavírá kruh, pošle Cetin na burzu

Pokud Petr Kellner úspěšně prodá část infrastrukturního obra Cetin na burze, půjde o působivé dovršení jeho životního obchodu.

PPF uzavírá kruh, pošle Cetin na burzu
ilustrační foto | Tomáš Novák týdeník HROT

Zastrčený salonek italského bistra Sapori na Vinohradech byl začátkem roku 2015 svědkem zajímavého setkání. Investiční šéf PPF Martin Štefunko zde hrstce novinářů obhajoval záměr finanční asistence společnosti O2, která měla mateřské PPF půjčit až 25 miliard korun.

Šlo o krok, který pořádně vyplašil investory. PPF chce čerstvě akvírovaného operátora vysát na kost, říkalo se tehdy. Kritické hlasy společně s prohlášeními o osekání dividendové politiky cenu akcií operátora srazily o desítky procent. Mistrovská a mimořádně tvrdá partie o Kellnerův životní jackpot se v tu dobu pomalu rozjížděla.

Aktuálně PPF uvažuje o tom, že infrastrukturní část, společnost Cetin, opět pošle na burzu. Analytici očekávají valuaci daleko nad sto miliardami, a Kellner tak pomyslně uzavírá kruh, který si začal kreslit před více než sedmi lety. V jeho rámci drobné investory z Cetinu vytlačil. A teď je chce nalákat zpět.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit