PPF nikdy nebyla jen o byznysu, říká Renáta Kellnerová

Vůbec poprvé se ve výroční zprávě PPF ukázala veřejnosti Renáta Kellnerová, tedy manželka loni tragicky zesnulého Petra Kellnera, který byl dlouhodobě nejbohatším českým byznysmenem.

PPF nikdy nebyla jen o byznysu, říká Renáta Kellnerová
Výroční zpráva PPF | reprofoto Tomáš Novák, týdeník Hrot

Tradiční výroční zpráva byla rozdělena na dvě stejně velké části. Jednu, čistě byznysovou, uvedl odcházející šéf PPF Ladislav Bartoníček a druhou, která je věnována zejména filantropii a společenské odpovědnosti skupiny, právě Renáta Kellnerová.

V obsáhlém úvodu shrnula hlavní aktivity rodinné nadace The Kellner Family Foundation a sesterské Nadace PPF. „PPF nikdy nebyla výhradně o byznysu. Vždy jsme si s manželem uvědomovali, jak velkou společenskou odpovědnost s sebou nese správa tak velkého majetku, jaký dnes PPF představuje,“ uvedla Kellnerová, která je správkyní pozůstalosti po svém muži.

„Za více než třicet let, co Petr PPF budoval a posouval vpřed, přitom asi nikdy nebyla celospolečenská potřeba pomáhat tak velká, jako tomu je v posledních několika letech. Příčinou byla samozřejmě trvající pandemie covidu a nyní válka na Ukrajině,“ uvedla. Rodina podle ní investuje do neziskových projektů stovky milionů korun ročně.