Pořád jsem škodná

Některé vlivové skupiny jsou zvyklé, že nastaví ruku, berou a nikdo jim neříká, jak peníze použít, tvrdí šéf Národní sportovní agentury

Pořád jsem škodná
Filip Neusser | foto Tomáš Novák, týdeník Hrot

Taky si berte, říká Filip Neusser a dává na stůl rozdělaný pytlík s čokoládovými bonbony. „Potřebuju cukr, dnešek je nějaký náročný,“ vysvětluje šéf Národní sportovní agentury (NSA). V jejím čele je od května letošního roku, kdy nahradil bývalého hokejového brankáře Milana Hniličku. Pro část sportovních bafuňářů byla tato změna velkým šokem. Podle jiných konečně přišel někdo, kdo chce změnit třicet let zaběhlé a pořádně zatuchlé pořádky. Navíc někdo, kdo se nebojí poměry otevřeně kritizovat. „Nevím, proč bych neměl mluvit otevřeně o problémech a o tom, co se mi nelíbí,“ tvrdí Neusser.

Covidová pandemie, inflace, rozvrácený státní rozpočet, to je jen několik katastrof, které se na nás ženou. Nemáte strach, že na podporu sportu moc peněz nebude?

Samozřejmě mám, ale proto jsem tady, abych apeloval a vysvětlil, proč je třeba i v takové době poslat peníze do sportu. Musíme změnit myšlení národa, tedy že první, kde se může krátit, bude sport. Pokud tento národ má něčím žít, musí být hlavně fit a zdráv, ke kvalitnímu životu potřebujete správné životní návyky a musíte se hýbat.

Nemluvím o tom, že všichni musejí být vrcholoví sportovci a mistři světa, ale o tom, abychom podporovali pohybové aktivity, které jdou napříč sportovními svazy, v mateřských i základních školách, u široké veřejnosti. Musí být dán jasný signál pro politickou garnituru, aby si uvědomila, že všichni chceme zdravý a fit národ.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit