Podcast Dobrá správa: Volební zákon jako velká neznámá. Jaká budou nová pravidla politické hry?

Podle jakých pravidel proběhnou letošní volby? Komu hrál do karet dosavadní volební systém a kdo by naopak mohl díky jeho změně získat víc? O tom promluví politolog Michal Pink z Masarykovy univerzity v Brně v podcastu Dobrá správa. 

Podcast Dobrá správa: Volební zákon jako velká neznámá. Jaká budou nová pravidla politické hry?

Ústavní soud zrušil některé části volebního zákona, které podle soudců narušují rovnost volebního hlasu. Soudcům vadil volební dělitel v kombinaci se 14 různě velkými kraji i vyšší práh pro volební koalice.

Politici teď vymýšlí, jak zákon upravit, aby mohly podzimní volby proběhnout podle nových pravidel. Na přesné podobě zákona se přitom musí shodnout Sněmovna ovládaná vládními stranami se Senátem, kde má většinu opozice. 

Jak to ovlivní nadcházející sněmovní volby, komentuje v podcastu Dobrá správa politolog Michal Pink z Masarykovy univerzity v Brně.

Podcast Dobrá správa s politologem Michalem Pinkem z Masarykovy univerzity v Brně

Týdeník HROT je mediálním partnerem podcastu Dobrá správa, který produkuje Rekonstrukce státu. Moderátor pořadu Martin Luhan si zve do studia experty a řeší s nimi aktuální témata české politiky, státní správy a boje proti korupci.