Po očkování zemřeš a jiné bajky

Čtyřicet procent Čechů věří nesmyslům o covidu, lháři před volbami přitápějí pod kotlem.

Po očkování zemřeš a jiné bajky
ilustrace Vojtěch Velický

A tenhle znáte? Vakcína proti covidu19 funguje na bázi magnetogenetiky a umožní dálkové ovládání lidských mozků. A aby toho nebylo málo, covid ve skutečnosti vůbec neexistuje, protože čtyřicet zdravotnických zařízení po celém světě potvrdilo, že neexistuje ani jeden jeho přečištěný exemplář. Anebo ještě jeden: Většina lidí po očkování vakcínami mRNA proti covidu do tří let zemře. Pokud by někdo pátral po tom, jak vypadá ono dálkové ovládání na člověka, nebo po dalších podrobnostech, hledal by marně. Jde o příklady nesmyslů, poplašných a falešných zpráv, jichž přes zlepšující se epidemickou situaci v poslední době paradoxně přibývá.

Jedeme bomby

Čeští elfové jsou bojovníci proti cizím dezinformačním kampaním na internetu. Dělají práci, která je pro příčetného člověka skutečně nápor. Každý měsíc monitorují dezinformační weby, a mají tak nejlepší přehled o tom, co se na této scéně děje.

Ve své červencové zprávě, která se ohlíží za uplynulým měsícem, uvádějí, že došlo k nárůstu covidových fake news o dvanáct procent. Dezinformace ke covidu-19 zazněly podle elfů v 748 článcích a soustředily se lživě a manipulativně především na vedlejší účinky očkování. S velkým odstupem následoval narativ proti Evropské unii a dále proti liberalismu.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit