Pivovar v Oslavanech změnil majitele

Pivovarská skupina Městské pivovary, za kterou stojí šéf Pražské plynárenské Martin Pacovský, koupila pivovar v Oslavanech

Pivovar v Oslavanech změnil majitele
Martin Pacovský | foto Tomáš Novák, týdeník Hrot

V portfoliu tak má už pět moravských minipivovarů. Pivovar v Oslavanech funguje od roku 2003 a posledním majitelem bylo město. Podle Pacovského však pivovar není v dobré technické a ekonomické kondici. 

„Nechtěli jsme, aby se tento pivovar zařadil mezi další ‚pozastavené‘ pivovary. Myslíme, že lokace pivovaru v bývalém klášteře v Oslavanech má velký turistický potenciál, ale hlavně úžasný potenciál pro vytvoření příběhu klášterního pivovaru, který se nebude bát experimentovat v produktové úrovni,“ prohlásil Pacovský.  

Pivovar má kapacitu 1,2 tisíce hektolitrů, noví majitelé nemají v plánu měnit název, výrazně však chtějí rozšířit produktové portfolio. Pro letošní rok je v plánu především modernizace technologie. Další fází je využití pivovarských sklepů, kam vlastníci plánují umístit dřevěné sudy. Pod Městské pivovary spadají pivovary v Jarošově a ve Znojmě, loni otevřela skupina pivovar Harry v Brně a převzala olomoucký Chomout.