Penta ubytuje Facebook s Beat Games

Vývojářské studio počítačových her Beat Games, kterého na konci loňského roku ovládl americký Facebook, najde svůj nový domov v novém realitním projektu investiční skupiny Penta na Smíchově.

Penta ubytuje Facebook s Beat Games
Beat Saber, ilustrační foto | Archiv

„Je to klient, který má výjimečné nároky. V objektu, který je projektovaný jako kancelářská budova, pro ně zřizujeme například tři extrémně akusticky náročná studia, musíme kvůli tomu měnit některé technologie. Samozřejmě  nás těší, že si Facebook  náš SmíchOFF vybral. Opravdu kvalitních prostor na trhu dostatek není, ale bez konkurence nejsme,“ popisuje Miloš Kocián, který je odpovědný za pronájem a marketing realitních projektů Penty.

Pro tvůrce tanečně-bojové hry na bázi VR Penta nyní upravuje prostory na míru. Firma získá prostor o 930 metrech čtverečních a k tomu bezmála stometrovou terasu. Do budovy SmíchOFF by se měla firma přestěhovat koncem roku. 

Desetipatrová budova, která pochází z dílny architektonického studia Bogle Architects nabízí přes deset tisíc metrů čtverečních podlahové plochy a kolemjdoucí upoutá hlavně slavná tramvaj T3, přesněji řečeno její část, která je zaparkovaná ve vstupní hale.

Skupina Penta, kterou spoluvlastní český miliardář Marek Dospiva, objekt zkolaudovala v září 2019, první nájemce, společnost Spaces, nabízející sdílené kanceláře, se nastěhoval v únoru letošního roku. Mezi další známé nájemce dnes patří kromě Facebooku třeba značka bylinného likéru Jägermeister.

Výstavba Pentu stála zhruba 800 milionů korun. Budova na rohu smíchovských ulic Plzeňská, Kartouzská a Mozartova vyrostla v poměrně krátké době, navzdory komplikovanému terénu. Pod příkrým svahem, plným zeleně, byly desítky kubíků vylitého betonu a stavebního odpadu ze 70.let minulého století. Lokalita totiž byla odkladištěm při stavbě Strahovského tunelu.

Článek vyšel v tištěném vydání týdeníku Hrot. Předplatit si ho můžete ZDE.

 

Týdeník hrot

  • Bankrotáři: paralely příběhů Bárty a Mičky
  • Zabal to, Warrene! „Věštec z Omahy“ by měl odstoupit
Objednat nyní