Partners Branka bude banka

Skupina Partners chystá vlastní banku.

Partners Branka bude banka
Petr Borkovec | Profimedia.cz

Finančněporadenská skupina Partners, kterou většinově vlastní Radim Lukeš s Petrem Borkovcem, chystá další expanzi. Po nedávno oznámeném startu penzijní společnosti chce založit vlastní banku. Samozřejmě za podmínky, že získá licenci od České národní banky. Až se tak stane, společnost s provizorním názvem Partners Branka se změní v opravdovou banku a začne nabízet své služby veřejnosti.

Zatímco banka zřejmě zahájí činnost až v příštím roce, již teď začala skupina Partners prodávat zájemcům její akcie. Investorům nabízí celkem 49 procent akcií a jejich prodejem chce získat 560 až 590 milionů korun. Zajímavostí může být fakt, že jeden investor smí nakoupit maximálně 208 akcií, což odpovídá podílu 1,3 procenta na základním kapitálu.

Jak dále skupina Partners uvedla v prospektu doprovázejícím akciovou emisi, vznikající banka chce nabízet zejména běžné a spořicí účty, spotřebitelské půjčky a hypoteční úvěry. Do pěti let od vstupu na trh chce získat klientské vklady v objemu 30 miliard korun a poskytnout úvěry za 12 miliard korun.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit