Okamura by měl jet na Ukrajinu pohřbívat mrtvé

Kam až hodlá předseda SPD Tomio Okamura ve své podpoře zločince Putina a jeho diktátorského režimu zajít?

Okamura by měl jet na Ukrajinu pohřbívat mrtvé
Tomio Okamura | foto Profimedia.cz

Zdálo se, že Tomio Okamura už diktátora a válečného zločince Vladimira Putina nemůže více podpořit, když opakovaně vyzývá, abychom jednali přímo s Kremlem o přímých dodávkách plynu.

Ve svém včerejším televizním vystoupení ovšem Okamura svou příchylnost ke Kremlu odkopal ale ještě více. V TV Prima prohlásil o ukrajinských vojácích, že ve své zemi zabíjejí lidi.

Okamurovi totiž vadí, že se v Česku cvičí ukrajinští vojáci, kteří brání svou zemi proti Putinově brutální agresi. „Andrej Babiš se spolčil s pětikoalicí a hlasovali pro to, aby se na českém území cvičilo čtyři tisíce ukrajinských vojáků za miliardu korun z našeho rozpočtu, aby potom šli za naše peníze zabíjet na Ukrajinu,“ prohlásil Okamura.

Neřekl ani slovo o tom, že válku rozpoutalo Rusko. Že Rusku v jeho zabíjení pomáhá například Bělorusko nebo Írán.

Neřekl nic o tom, že se Ukrajina pouze brání. Neřekl nic o tom, že na Ukrajině po teroristickém ostřelování obytných domů, škol nebo nemocnic umírají každý den nevinní lidé včetně dětí.

Neřekl nic o tom, že se mnozí ruští vojáci chovají jako zvěř, když mučí a znásilňují ukrajinské ženy a muže. Neřekl nic o tom, že ruští okupanti deportují ukrajinské obyvatele včetně dětí z jejich domovů kamsi na ruské území.

Neřekl nic o tom, že by Putin a další váleční zločinci měli stanout před mezinárodním tribunálem a za všechny činy, kterých se na Ukrajině dopustili, se zodpovídat a pykat.

Navrhuji tedy, aby odjel Okamura na Ukrajinu a na vlastní oči se přesvědčil, co se v této zemi děje.

A také by měl vlastníma rukama pochovat těla civilních obyvatel, které zabila ruská raketa. Aby poznal, co se na Ukrajině děje.