Odcházení finančního workoholika Jiřího Šmejce

Pokud se naplní podmínky dohody, nejpozději do konce roku 2023 nebude mít Jiří Šmejc, jeden z nejbohatších českých byznysmenů, s PPF nic společného.

Může to být další z mnoha symbolických okamžiků, které předznamenávají novou éru skupiny PPF. Ačkoli jeho odchod nemá s tragickou smrtí Petra Kellnera v březnu letošního roku nic společného (dohoda vznikla v prosinci loňského roku), přichází v maximálně turbulentní a neklidnou dobu.

Teď už je zřejmé, proč Jiří Šmejc po smrti svého byznysového partnera a učitele jako by najednou nebyl. Na rozdíl od jiných veřejně nevzpomínal, nedojímal se a ani neburcoval kolegy k pokračování odkazu „PK“. Nebyl jakkoli vtažen do nově složeného vedení skupiny, ačkoli to byl on, kdo dlouhá léta platil za Kellnerova korunního prince. Ostatně s nikým jiným se Petr Kellner „nepodělil“ tak jako právě s rodákem z Karlových Varů. Připomeňme, že od roku 2005 do roku 2012 byl Šmejc bezpečně druhým největším majitelem skupiny s pětiprocentním podílem. Ano, formálně sice PPF opustil před sedmi lety, když podíl ve skupině vyměnil za větší míru svobody a podíly v Home Creditu a Air Bank, nicméně nadále platil za Kellnerova blízkého spojence.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit