Očkování není holokaust

Když se zkraje roku objevily na kabátech některých demonstrantů protestujících v centru Prahy proti očkování žluté Davidovy hvězdy s nápisem „neočkovaný“, odsoudila to nejen Federace židovských obcí, Nadační fond obětem holocaustu nebo mnozí politici

Je to skutečně urážka všech obětí a pozůstalých holokaustu. Nacistické „konečné řešení židovské otázky“ bylo cíleným vyhlazováním jednoho národa, v plynových komorách, na popravištích nebo na následky krutého zacházení zemřelo na šest milionů lidí. Ten, kdo se přirovnává k těmto obětem, kdo se cítí být diskriminován očkovací kampaní, jejímž cílem je ochránit co největší část veřejnosti před koronavirem, je hlupák.

Jenže ono to jednou demonstrací neskončilo. Židovské hvězdy se na manifestacích objevují dál. Někteří je dokonce na sociálních sítích nabízejí k prodeji dalším „obětem“ očkovací kampaně. A teď se navíc začalo objevovat srovnání s masivním vražděním národnostních menšin u některých lékařů, u nichž by se vzhledem k jejich vzdělání dala očekávat alespoň základní hranice slušnosti a ohleduplnosti.

Nikdo nikomu nebere právo na názor na očkování. Nikdo ani nikomu nebere právo vyjadřovat tento svůj názor. Nikdo nikomu nezakazuje chodit na demonstrace. Ale je skutečně hodně daleko za hranicí vkusu přirovnávat vakcinaci a snahu o co největší proočkovanost k takovým historickým událostem, jako byl holokaust.

Ať se tito lidé jedou podívat do muzea v Osvětimi a přesvědčí se na vlastní oči, co to opravdu znamenalo.