Noví dobyvatelé ztracené Arky

Do krachu Arca Investments chce promluvit i spolek věřitelů AVEA.

Noví dobyvatelé ztracené Arky
Tomáš Richter | Archiv

Zatímco v samotném insolvenčním procesu investiční skupiny Arca Investments v posledních dnech není mnoho posunů, neboť se stále čeká na rozhodnutí soudů, kolem mezitím přibývá hráčů, kteří chtějí do obřího krachu promluvit. Tím posledním je spolek AVEA (Aktivní věřitelé Arca), který údajně sdružuje na 300 věřitelů s pohledávkami v nominální hodnotě bezmála tří miliard korun. Za spolek by v řízení měl jednat známý insolvenční expert, někdejší advokát z Clifford Chance Tomáš Richter.

Oslovit věřitele skupiny chce také právník a podnikatel Tomáš Zach, svého času spolupracovník Mirka Topolánka, který v minulosti figuroval v několika insolvenčních kauzách svých firem. Ten dnes podle svých slov zastupuje společnost OBOR Europe, která přebírá některé věřitelské pozice za skupinou Arca. O Zachovi se na trhu hovoří jako o muži, který má blízko k zakladateli skupiny Arca Pavolu Krúpovi. Ten dnes tvrdě útočí na současného vlastníka a vedení skupiny, které obviňuje z tunelování majetku Arca Investments.

Zmiňovaní advokáti tak doplní další dravce, kteří dnes už ve věřitelském poli skupiny operují. Jde například o brněnský fond IFIS v čele s advokátem Markem Indrou či pražského právníka Jana Langmeiera. Ti všichni si dnes budují pozice, aby mohli následně obří krach co nejvíce ovlivnit.

 

Týdeník hrot

  • Budoucnost robotických šílenců
  • Stát jako hoteliér
Objednat nyní