Nezavírejte školy a neposílejte děti do karantény

Politikou bych se živit nechtěl, říká ředitel Motolské nemocnice Miloslav Ludvík.

Nezavírejte školy a neposílejte děti do karantény
Miloslav Ludvík | Tomáš Novák týdeník HROT

Pokud by nemělo české zdravotnictví druhou vlnu koronaviru zvládnout, tak to by znamenalo fakt extra super průšvih, protože české zdravotnictví je opravdu robustní, uklidňuje ředitel největší české nemocnice. „To bychom měli totálně zatíženou lůžkovou kapacitu v celé republice, protože my umíme spolupracovat a předávat si pacienty mezi nemocnicemi a mezi kraji. To znamená, že by to šlo celou Českou republikou, mluvili bychom o desítkách tisíc těžce nemocných lidí, což nechci úplně vylučovat, ale upřímně řečeno, v tuto chvíli na to skoro nic neukazuje,“ říká Miloslav Ludvík. Právě on před čtyřmi lety přivedl na ministerstvo jeho nyní čerstvého šéfa Romana Prymulu. 

Kdyby vám někdo minulý týden nabídl post ministra zdravotnictví, vzal byste to?

Já myslím, že v tuto chvíli je Roman Prymula opravdu správný muž ve správném čase a na správném místě. Koneckonců jsem ho na ministerstvo přivedl já, když jsem byl ministr. 

Proč jste si ho před čtyřmi lety vybral jako svého náměstka? 

My jsme se znali jako ředitelé fakultních nemocnic a já jsem vůbec nesouhlasil s tím, jak ho Svatopluk Němeček odvolal. Osobně se mě to docela dotklo, takže mi dělalo radost, že jsem ho mohl tím náměstkem rehabilitovat.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot

Máte účet?

Přihlásit