Nevýherní byznys
Zavírání heren a vyšší zdanění poslalo většinu hazardních firem do ztráty. Ziskový zůstal jenom Novomatic se sítí kasin Admiral

Lidé naházeli za posledních deset let do „výherních“ automatů přes bilion korun. Přesto firmy, které tyto „jednoruké bandity“ provozují, sčítají ztráty místo zisků. Kdysi výdělečný obor drtí rostoucí daňová zátěž a také zavírání heren, což (s ohledem na příznivé společenské dopady) podporuje většina starostů českých měst a vesnic.
Ještě v roce 2011 dokázalo osm velkých provozovatelů hracích automatů vydělat v součtu přes dvě miliardy korun. Předloni již většina firem byla ve ztrátě. Není proto divu, že z tabulek nejbohatších Čechů vypadla jména byznysmenů z oboru hazardu – Milutin Perič, Miroslav Barnet a další. Díky oborové a geografické diverzifikaci aktivit se zatím drží majitel Synotu Ivo Valenta.
Tvrdě regulovat a danit
Změny, jež se v hazardním byznysu za posledních deset let odehrály, lze nejlépe popsat na příkladu společnosti Slot Group. V roce 2010 tato firma vykázala zisk přes 350 milionů korun, předloni již měla ztrátu v téměř shodné výši. Loni v červenci poslali manažeři firmu do insolvenčního řízení; Slot Group již nedokázal hradit závazky vůči Commerzbank a dalším věřitelům.