Nepleťte se do toho a všechno dobře dopadne

Očkování proti čínské chřipce. Téma, které se aktuálně probírá patrně ve všech domácnostech, firmách a na úřadech. Naočkování zhruba 60 až 70 procent obyvatel nás dělí od návratu do relativně normálního života. K splnění tohoto cíle „stačí“ dvě věci: dostatečné množství vakcíny a fungující očkovací strategie. Aktuálně nemáme ani jednu z nich. Současná vláda již poněkolikáté prokázala, že řešení covidové krize nezvládá. A je tak zapotřebí hledat jiná řešení, jak se ze současných problémů vyhrabat. Tuto skutečnost si uvědomují mimo jiné vedení velkých firem, která pod vlivem okolností chystají pro své zaměstnance vlastní vakcinační program, stejně jako šéfové některých krajů – třeba hejtman Martin Kuba v jižních Čechách.

Z výše uvedeného je patrné, že nejlepším řešením bude, když vláda zajistí potřebné množství vakcín a proočkování rizikových skupin, třeba seniorů v domovech důchodců, to snad zvládne. A do zbytku očkování se nebude motat. Pak už velké nemocnice, kraje a firmy zvládnou proočkovat většinu obyvatel samy.

O tom, že je důležité mít fungující strategii, mohou vyprávět úspěšní lidé z byznysu. Třeba Martin Vohánka. Jeden z nejmladších českých miliardářů vydělal především na „špinavé“ kamionové dopravě a teď z velké části mění svou byznysovou strategii. Velkou příležitost vidí v nastupujícím Green Dealu. „Lidé z toho mají strach a já bych jim chtěl společně s dalšími kolegy z byznysu říct, že to nesmíme brát jako hrozbu, ale jako příležitost. Není rozpor v tom, být zelený a být úspěšný,“ tvrdí. Tak uvidíme, jak o Green Dealu bude mluvit za pár let.

V novém Hrotu najdete i další skvělé texty. Několik měsíců se věnujeme situaci kolem krachující investiční skupiny Arca Investments, kde nejde o nic menšího než o pětadvacet miliard korun. Aktuálně se válčí o to, kde se miliardová partie rozehraje, zda v Česku, nebo na Slovensku. Šéf kolabující společnosti Rastislav Velič před Vánocemi vytasil vlastní plán na záchranu skupiny. Tou cestou je reorganizace podle českých zákonů, která by podle nich měla zajistit věřitelům více než 50procentní návratnost pohledávek. Na detaily plánu si ještě musíme počkat. Část věřitelů je vůči němu skeptická, ale jak se říká, naděje umírá poslední. Rozhodně další vývoj v kauze Arca neztratí na zajímavosti ani v dalších měsících.

Pokud si budete chtít odpočinout od problémů spojených s vakcinací nebo od toho, co se děje v Arce, přečtěte si třeba text o tom, co všechno o vás mohou prozradit vaše zuby. Příjemné čtení.

Týdeník hrot

  • Budoucnost robotických šílenců
  • Stát jako hoteliér
Objednat nyní