Nenahraditelný Válek

Jen několik týdnů po jmenování nové vlády se ministerská židle kýve pod šéfem resortu zdravotnictví Vlastimilem Válkem (TOP 09). Styl komunikace uznávaného radiologa začíná vadit i jeho spolustraníkům

Válek si pod sebou přitom podřezává větev sám. Nejdříve neuposlechl „doporučení“ předsedů koaličních stran, aby se chvíli zdržel mediálních vyjádření, a veřejně prohlásil, že bude chtít vyházet ředitele nemocnic. Následně v rozhovoru pro DVTV prakticky přiznal, že na pandemii covidu-19 nezná jiná řešení, než která aplikovala bývalá vláda. A pořádného přešlapu se dopustil před Vánocemi, kdy ministerstvo zdravotnictví vydalo nařízení, že se Češi budou muset před návratem do vlasti povinně testovat na covid-19. Přitom stejné opatření již v minulosti zrušil soud. Podle serveru Neovlivní se tak prý stalo bez vědomí ministra. Ať je to pravda, či ne, vina stejně leží na Válkovi. Je zodpovědný za své podřízené.

V TOP 09, která Válka do vlády vyslala, začíná růst nervozita. Strana totiž není vidět v pozitivním světle. Výrazná předsedkyně Markéta Pekarová Adamová se zaparkovala ve vedení Sněmovny. Ti, kteří usedli do čela ministerstev (Válek a ministryně pro vědu Helena Langšádlová), zatím dělají spíše ostudu. Oběma prý již z vedení TOP 09 telefonovali s doporučením, aby s tím něco udělali. Nebo taky můžou jít z kola ven. Jenže topkaři se dočkali nečekané reakce. Nepřišlo žádné „já se polepším“. Langšádlová prý výtky nepochopila a řekla, že „maká jak divá“. Zařizuje prý kanceláře. A Válek vzkázal, že se „o žádné ministerstvo neprosil“. V TOP 09 jsou nyní ztrápení. Vědě tam prý nikdo nerozumí. A o zdravotnictví v době pandemie nikdo nestojí. „Ta vláda je snad za trest,“ suše konstatoval jeden z členů výkonného výboru strany. 

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit