Nejhůře jsou na tom nyní děti

„Co když vakcíny nezafungují, to budeme zavírat další čtyři roky?“ říká Petr Bučík, partner odpovědný za poradenství v KPMG

Nejhůře jsou na tom nyní děti
Petr Bučík | Tomáš Novák týdeník HROT

Petr Bučík, vedoucí partner poradenských služeb KPMG ve střední a východní Evropě, upozorňuje v rozhovoru pro týdeník Hrot na to, že očekávání nějakých zásadních strukturálních změn jsou zřejmě neopodstatněná. „Je celkem zábavné, jak se dnes třeba mění struktura benefitů. Za chvíli bude benefitem možnost chodit do kanceláře,“ říká.

Home office by měl být pro poradenskou firmu celkem bezproblémový režim. Jak je to u vás?

Pro mě jako manažera je po roce současných omezení největším problémem práce s motivací lidí. Kdo dnes ráno sám od sebe v sedm vstane, udělá svůj ranní rituál a v devět hodin je připraven na počítači, na kamerách? Má tu disciplínu a dává práci tu energii? Bez ohledu na to, jak úžasné studio si vyrobíte, tak tam pořád sedíte sami, chybí základní lidské interakce.

Home office je skvělý a produktivní za předpokladu, že máte doma odpovídající infrastrukturu, dostatečný klid a máte vnitřní disciplínu makat. Pak to funguje. Hodně lidí ale potřebuje vnější impulzy, aby podávali odpovídající výkony. 

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit