Nejbohatší Čech Petr Kellner zemřel při havárii vrtulníku

Majitel PPF a nejbohatší Čech Petr Kellner zemřel při havárii vrtulníku na Aljašce, informoval list New York Times. Zprávu potvrdila mluvčí PPF.

Nejbohatší Čech Petr Kellner zemřel při havárii vrtulníku
Petr Kellner | © MAFRA PETR TOPIČ / iDNES.cz / Profimedia

Vrtulník se podle NYT zřítil poblíž ledovce Knik na Aljašce. Předpokládá se, že se skupina chtěla v horách věnovat heliskiingu, tedy lyžování s výsadkem z vrtulníku.

Podle aljašské policie je mezi oběťmi leteckého neštěstí kromě Kellnera padesátiletý Benjamin Larochaix. Kromě nich zemřeli také dva z místních průvodců a pilot vrtulníku, jeden člověk přežil a je ve vážném stavu v nemocnici.

Hlášení o nehodě přišlo kolem dvaadvacáté hodiny místního času, když se účastníci lyžařské exkurze nevrátili na horskou chatu, uvedly tamní záchranné složky. Příčiny nehody zatím nejsou známy, vyšetřovat by je měla Národní rada pro bezpečnost dopravy (NTSB).

„Zatímco jeho pracovní život byl plně ve znamení neuvěřitelné pracovitosti a kreativnosti, jeho soukromý život patřil jeho rodině a dětem. Pohřeb proto proběhne v úzkém rodinném kruhu. Prosíme všechny, zejména média, aby v tuto těžkou chvíli respektovali soukromí rodiny pana Petra Kellnera,“ uvedla k nešťastné události mluvčí PPF Jitka Tkadlecová. 

Šestapadesátiletý Kellner, majitel skupiny PPF, byl nejbohatším Čechem. Časopis Forbes hodnotu jeho majetku odhadl na 293 miliard korun.