Nechte doma rodinu, vyrazte s úchylem

Už je to tady. Po měsících čekání konečně přišel den D, den, kdy se jede na dovolenou. Však už ji taky potřebujete. Večer sbalíte a ráno natěšení vyrážíte s rodinou na letiště. Jenže ouha, let je o osm hodin odložen. Když konečně po strastiplné cestě dorazíte na místo, zjistíte, že hotel v reálu vypadá o poznání hůř než na internetu, děti se mezi sebou neustále rvou a partner je všechno, jen ne psychicky v pohodě. Navíc jste zapomněl v autopůjčovně včas rezervovat vůz, takže nezbývá nic jiného než následujících deset dní strávit na ose pokoj-pláž-restaurace. Z dovolené odjíždíte v ještě zoufalejším stavu, než když jste na ni vyrážel.

Nechcete si to přiznat, ale někde vzadu v hlavě se to neustále ozývá: dovolená s rodinou může být fajn, ale moc si u toho neodpočinete. Odpočinek vypadá jinak, týden někde sám, možná jen s nějakým kámošem ze školy, mimo turistické destinace. Zažít něco netradičního, čím se před známými třeba ani nebudete chtít pochlubit, ale určitě si to pořádně užijete. V Hrotu potřeby našich čtenářů chápeme. A proto v novém vydání týdeníku najdete dost netradičního cestovatelského průvodce. On už jen název Úchyl na cestách leccos napoví. Víc zjistíte v našem hlavním tématu.

Když jsme u toho cestování, slavné mořeplavce, kteří obepluli svět - Magalhaese, Drakea či Cooka -, zná každý. Kromě nich to však dokázala i jedna obyčejná anglická koza. A to hned dvakrát. Nemusela umět pracovat s kompasem ani plachtami, stačila jí k tomu jen slušná produkce mléka. A obě její cesty byly plné dobrodružství. Taky možná inspirace.

V dalším letním tématu se se šéfem Safari Parku ve Dvoře Králové Přemyslem Rabasem bavíme nejen o záchraně nosorožců a novém „Údolí hrochů“, ale také o tom, jak ještě víc zatraktivnit zoo pro turisty a přinutit je, aby více utráceli. Ve Dvoře mají spousty skvělých nápadů a turisté u nich určitě budou utrácet rádi.

Rádi utrácejí i na ministerstvu financí, zvlášť současná šéfka resortu, která již několikrát prokázala svoji nekompetentnost, ruinuje erár nehorázným způsobem. Její následovníci budou mít hodně práce, aby ten svinčík po ní aspoň trochu uklidili. Navíc se blíží další problém za miliardy. Česku reálně hrozí, že bude muset nakupovat „kůrovcové“ emisní povolenky. Optimistické odhady hovoří o částce devíti miliard, ty pesimistické o více než padesáti miliardách korun. Kdo by to do tak malého broučka řekl.

V novém vydání týdeníku Hrot najdete i další skvělé články a informace, třeba o tom, že sdílená ekonomika, která má údajně svět zachránit před nedostatkem zdrojů a plýtváním, je ve skutečnosti byznys, který za image bohulibé činnosti schovává mnoho problémů. Nebo o tom, že se v Česku nehraje o to, aby se devadesátky neopakovaly, jak říká pirát Bartoš, ale aby se za čtyřicet let opakovat nemusely.

Právě čtete nové letní dvojčíslo týdeníku Hrot, kde najdete více čtení, a to nejen o byznysu. Další číslo týdeníku Hrot vyjde 12. července.

Týdeník hrot

  • Ze státního se nenajíš 
  • Jak si koupit partaj
Objednat nyní