Milovické strojírny mění majitele

Skupina Thein investora Tomáše Budníka oznámila první akvizici. Odkoupila stroprocentní podíl v české strojírenské společnosti Ponec z Milovic nad Labem.

Milovické strojírny mění majitele
ilustrační foto | Shutterstock.com

„Ponec přesně odpovídá naší investiční strategii na českém trhu. Hledáme výsledky práce šikovných českých lidí a perfektní know-how, které konkuruje nejpokročilejším světovým firmám,“ komentovala ředitelka investiční skupiny Jana Moravová.

Ponec se v malosériové a středněsériové výrobě zaměřuje na železniční, automobilový a letecký průmysl.

Tomáš Budník oznámil založení skupiny Thein teprve na začátku července. Znám je zejména ze svého působení v pozici generálního ředitele české O2, kde působil do roku 2017. Předtím působil v manažerských pozicích ve společnosti PPF. Ředitelka Theinu Jana Moravová pracovala 26 let v pozici generální ředitelky Mountfieldu.

Skupina si dala za cíl nakupovat technologické společnosti v oboru ICT, kyberbezpečnosti a průmyslu 4.0 z České a Slovenské republiky. Firmy mají mít historii, skupina tedy nemíří na startupy. Vzhledem k poklesu ekonomiky kvůli koronavirové krizi se podobných příležitostí, jako byl Ponec, objeví v příštích měsících několik. Týdeník Hrot již informoval o tom, že čeští miliardáři na podobné příležitosti číhají.

Týdeník hrot

  • Zdeněk Tůma: S bazukou se musí umět
  • Přežijí komunisté stovku?
Objednat nyní