Miliardáři z Tipsportu lámou rekordy

Sázková skupina Tipsport loni vyrostla o třetinu.

Miliardáři z Tipsportu lámou rekordy
Vratislav Randa | Profimedia.cz

Jestli na někoho v českém byznysu sedí sousloví „stroj na peníze“, je to tuzemská jednička v kurzovém sázení, berounský Tipsport.

Nenápadná firma, za kterou stojí 13 ještě nenápadnějších berounských patriotů, má za sebou rekordní rok. Výroční zprávy prozrazují, že klíčový ukazatel EBITDA sázkové skupiny, kam kromě Tipsportu patří také sázková kancelář Chance a loterijní společnost Korunka, dosáhl 2,5 miliardy korun. Meziročně jde o zhruba třetinový nárůst. Impozantní je také pohled na volné peněžní prostředky, které firmy Tipsportu drží na svých účtech. V součtu je to přes 2,4 miliardy.

Co s takovými prostředky Berouňáci zamýšlejí, není zřejmé. Firma dlouhodobě své ekonomické výsledky a finanční parametry nekomentuje. Stejně jako přesné majetkové poměry. Z dřívějších informací ale víme, že mezi nejvýznamnější majitele patří například Jaroslav Nosek, Jiří Dragoun, Jaroslav Randa a nejviditelnější je šéf představenstva Vratislav Randa.

O majitelích Tipsportu se mnoho neví, snad jen to, že investují také do realit a pozemků v Berouně a jeho okolí. Na loňských datech se nicméně ještě neprojevila virová krize, která letos utnula většinu sportovních událostí, stejně jako vyšší zdanění. Ostatně na vládě už se v těchto dnech v rámci fiskálních opatření opět otevírá debata o dalším zvýšení daní pro hazardní společnosti.

Týdeník hrot

  • Testování ve školách je vládní trapas
  • Čím se liší konzervativec od liberála?
Objednat nyní