Metalimex uzavřel s Poláky novou smlouvu o dodávkách koksovatelného uhlí

Obchodník s komoditami Metalimex, člen skupiny MTX Group českého průmyslníka Petra Otavy, uzavřel smlouvu o dodávkách koksovatelného uhlí s polskou společností Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. (JSW).

Metalimex uzavřel s Poláky novou smlouvu o dodávkách koksovatelného uhlí
ilustrační foto | Shutterstock.com

 Smlouva je uzavřena na období duben 2022 až prosinec 2028. Prostřednictvím této smlouvy zajistí Metalimex dodávky koksovatelného uhlí pro OKK Koksovny, které rovněž spadají do portfolia firem Petra Otavy. Odhadovaná hodnota smlouvy činí 2,12 miliardy PLN, což je 12 miliard českých korun. OKK Koksovny nabízejí široký sortiment koksu pro slévárenskou a hutní výrobu, speciální metalurgii, stavebnictví, potravinářství, topenářství a další účely. Mezi další produkty patří chemické produkty, které vznikají při vysokoteplotní karbonizaci uhlí. 

Petr Labuzík, člen představenstva Metalimex, uvedl: „S polským partnerem, společností JSW, spolupracujeme v oblasti dodávek koksovatelného uhlí již velmi dlouho a velmi si této spolupráce ceníme. Podpisem této nové dlouhodobé smlouvy oba obchodní partneři potvrzují svůj zájem na tuto úspěšnou spolupráci nejen navázat, ale i ji dále prohlubovat. Díky této smlouvě máme zajištěné nosné koksovatelné uhlí pro OKK Koksovny až do roku 2028, což zejména v současné době představuje pro OKK Koksovny významný krok pro stabilní výrobu“.