Marťané si hrají na tatínka s maminkou

Restaurace jsou oficiálně zavřené, ale na tajňačku nalévá štamgastům minimálně 80 procent hospod a na talířích v lokále se servíruje i fine dining, když vás vrchní zná.

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger přednedávnem konstatoval, že když budeme zlobit, tak budeme přes léto zavření. A vlídný byl i premiér, když pravil, že v létě budeme moci odložit venku roušky.

Tato hra na laskavé rodiče má podstatnou chybu, že ji hrají Marťané, kteří netuší, která bije. Kdyby chodili po ulici pěšky, zjistili by, že roušky venku nosí tak čtvrtina chodců. Kdyby se s někým dali do řeči, přišli by na to, že kadeřníci mají zavřeno, ale všichni jsou ostříhaní, protože se stříhá doma. Restaurace jsou oficiálně zavřené, ale na tajňačku nalévá štamgastům minimálně 80 procent hospod a na talířích v lokále se servíruje i fine dining, když vás vrchní zná.

Komická vložka

V těch pár vlahých večerech letošního jara se stačí projít po sídlišti a uslyšíte veselý hlahol, jejž vydávají rozhodně více než dvě hrdla, která se mohou spolu podle nařízení potkat. A rozhodně to není záležitost posledního týdne či dvou. Takovým případem je konec zákazu konzumace alkoholu na veřejnosti, kdy kolem hladových okének a na přilehlých zelených plochách vznikají zahradní restaurace.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit