Marihuana vykukuje z ilegality

S novou vládou přichází dosud největší šance na legalizaci marihuany. Už od ledna se navíc uvolňuje trh s léčebným konopím

Marihuana vykukuje z ilegality
Spotřeba konopí v posledních deseti letech se u nás podle odhadů Národního monitorovacího střediska pro drogy a závislosti pohybovala mezi dvaceti a třiceti tunami ročně. | foto Tomáš Novák, týdeník Hrot

V Poslanecké sněmovně se loni odehrály hned dva pokusy o částečnou legalizaci „rekreační“ marihuany. Oba byly neús­pěšné – první zkrachoval na konci ledna, druhý o šest měsíců později.

V obou případech většina zákonodárců odmítla návrh piráta Tomáše Vymazala, který přitom nebyl nijak revoluční. Chtěl povolit legální možnost vypěstování pouhých tří kytek konopí pro vlastní spotřebu.Tedy nic, co by alespoň vzdáleně mohlo připomínat toxikomanii.

Před rokem se sice legislativu schválit nepodařilo, detailní pohled na výsledky hlasování ale dává naději do budoucna. Poslanci v obou případech drželi až na čestné výjimky stranickou linii. Dobrou zprávou pro fanoušky domácího šlechtění omamných kytek je, že téměř všechny partaje hlasující tehdy proti jsou dnes v opozici nebo úplně mimo Sněmovnu.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit