Logistický developer CTP Group roste pandemii navzdory

Dokázali jsme rychle reagovat na nárůst poptávky e-commerce firem, říká majitel skupiny Remon Vos.

Logistický developer CTP Group roste pandemii navzdory
CTP Park Prague | CTP

Hospodářské výsledky logistického developera CTP Group potvrdily nálady na nemovitostním trhu, který věří, že právě logistický a rezidenční segment vyjde z koronakrize s žádnými nebo mnohem menšími šrámy než ten kancelářský nebo retailový. Za první pololetí vykázala skupina CTP zisk 99 milionů eur (více než 2,5 miliardy korun) a plocha jí spravovaných nemovitostí narostla na 5,8 milionu metrů čtverečních. 

Navzdory pandemii koronaviru CTP Group zaznamenala růst příjmu z pronájmu i ve druhém čtvrtletí letošního roku. Ten dosáhl výše 72 milionů eur, což představuje 16procentní meziroční nárůst. CTP Group také v prvním pololetí navzdory pandemii uzavřela nové dlouhodobé nájemní smlouvy na více než 345 tisíc metrů čtverečních.

„Poslední tři roky jsme se soustředili na růst našeho portfolia v blízkosti nejvýznamnějších měst v regionu. To se ukázalo jako správná strategie v průběhu pandemie. Umožnila nám okamžitě reagovat na zvýšené požadavky logistických a e-commerce firem. A také v náš prospěch funguje trend nearshoringu v některých sektorech, patrný už před příchodem pandemie, která jej jen urychlila," komentoval výsledky zakladatel a majitel CTP Group Remon Vos. 

V případě příznivého vývoje na trzích plánuje CTP B.V. vydat seniorní nezajištěné dluhopisy s pevným výnosem a požádala několik bank o uspořádání série setkání pro investory po celé Evropě. Cílem CTP B.V.  je emise v referenčním objemu. Dluhopisy budou mít pravděpodobně formu tzv. zelených dluhopisů, čímž CTP Group podtrhává své zaměření na udržitelnost. Čistý výnos z emise plánuje CTP Group využit na refinancování stávajícího zajištěného dluhu a na financování budoucího rozvoje v souladu se svým programem pro zelené dluhopisy Green Bond Framework.