Lidé řeší kraviny

Provozovatelé hudebního klubu Brasserie Lorraine ve švýcarském Bernu přerušili koncert kapely Lauwarm, kterou sami pozvali.

Lidé řeší kraviny
Kapela Lauwarm | Archiv

Některým návštěvníkům klubu prý vadilo, že skupina složená výhradě z bělochů hraje reggae a někteří její členové mají dredy. Jde prý o nepřípustné „přivlastnění“ černošské kultury.

Kapela rozhodnutí nechápe. Podle vyjádření jejích členů po koncertě s mnoha návštěvníky o příhodě diskutovala a nenašel se nikdo, komu by jejich dredy vadily. Klub oproti tomu kromě několika zmatečných vyjádření na sociálních sítích přerušil komunikaci, údajně kvůli množství nenávistných reakcí. Nešlo o první podobný případ, aktivisté z německé pobočky Fridays for Future nedávno kvůli dredům „odezvali“ ze své akce zpěvačku Ronju Maltzahnovou.

Nový trend s sebou přináší mnoho otázek. Znamená to, že si černošští členové The Specials budou muset namísto perfektně padnoucích britských obleků pořídit tuniku? Že si černošský bubeník newyorské skinheadské kapely The Templars bude muset nechat narůst vlasy? Nebo že si místo populárního Bún bò Nam Bô budeme muset dát v letním vedru k obědu povinně svíčkovou se třemi pivy, abychom se nedotkli vietnamského restauratéra?

Nevíme, zeptejte se pár útlocitných návštěvníků bernského klubu, kteří z nedostatku jiných podnětů řeší kraviny.