Vybrané články
z týdeníku The Economist

Lekce z postpandemické etikety

Na co si dát pozor, až se po měsících zase vrátíme do kanceláře

Lekce z postpandemické etikety
ilustrační foto | Profimedia.cz

S tím, jak očkovací programy ve většině zemí nabírají na obrátkách, začnou lidé uvažovat o návratu do kanceláře, byť třeba jen na pár dní v týdnu. Řada zaměstnanců bude muset zapomenout na představu pracovní doby od devíti do pěti a spolu s ní i na spoustu dalších návyků. Pandemie změní přístup i k určitým projevům chování, jež bývaly před covidem-19 normální. Máme pro vás pár tipů, jak se v novém uspořádání světa chovat a čeho se vyvarovat.

Nevykládejte ostatním o exotické dovolené

Většina lidí mohla celý lockdown akorát tak civět do plotu na konci zahrady. Nechtějí poslouchat o vaší cestě na Maledivy, i když jste pak museli být dva týdny zavření v karanténě. Lidé dodržovali pravidla jen proto, že neustále poslouchali, jak jsou všichni na stejné lodi – nechtějí vědět, že vy máte jachtu.

Nebuďte falešně skromní

Pro spoustu lidí byl lockdown nesmírně náročný, tak se nevytahujte tím, jak jste děti naučili starořecky a diferenciální počty, a ještě jste u toho denně odmoderovali tucet zoomových konferencí. Není to ani jako ve skeči o čtyřech Yorkshiřanech od Monty Pythonů v duchu: „Ty jsi měl wi-fi? Tak to jsi měl kliku. Mně na posílání dopisů musel stačit mechanický psací stroj a poštovní holub.“

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit