Krach PSJ proti sobě poslal známé finančníky. Hraje se o pozemky v Praze

V troskách po zkrachovalé stavební skupině PSJ to stále hodně vře. V jedné z firem na sebe narazili byznysmeni Tomáš Raška a Igor Rattaj. Hraje se o lukrativní nemovitosti v centru Prahy

Krach PSJ proti sobě poslal známé finančníky. Hraje se o pozemky v Praze
Předmětem sporů je i lukrativní budova na Ovocném trhu v centru Prahy, kde sídlí desítky firem a také vinárna | foto Tomáš Novák týdeník HROT

Skupina Natland aktivistického investora Tomáše Rašky pokračuje v úklidu za obřím krachem PSJ. Ta se podílela na financování restrukturalizace skupiny a dnes má v případu možná nejsilnější pozici. Zásadní vliv má na někdejšího vládce PSJ Františka Vaculíka, drží v rukou velké pohledávky a teď hledá slabá právní místa obrovského krachu, ze kterých se snaží vytěžit maximum. 

To je také případ pražské společnosti Square Invest & Development (SID), investiční a realitní společnosti, které patří budova na Ovocném trhu a činžovní dům v Libni. Firma je částečný pohrobkem skupiny PSJ. Její nizozemská matka PSJ Investors v ní drží pětinu akcií a Raška se prostřednictvím svého vlivu v PSJ snaží ve firmě získat rozhodující vliv.

Proti jsou ale zbylí akcionáři a také Igor Rattaj, který za společností koupil významnou pohledávku.

 

PSJ Investor za asistence Natlandu hrozí žalobami, Rattaj naproti tomu tlačí na zaplacení dluhu. Jde o jeden z několika právních sporů, které Natland v rámci své pozice v PSJ rozjíždí.

V jiném sporu se zase Raškovi spojenci domáhají náhrady škody po někdejším spolumajiteli brněnské stavební firmy D.I.S. Richardu Langovi. 

Více o složitém obchodním sporu mezi známými byznysmeny čtěte v aktuálním vydání týdeníku Hrot, které je na stáncích od 30. listopadu.

Týdeník hrot

  • Co zbylo z čínských investic v Česku
  • Čeká nás návrat inflace?
Objednat nyní