Koronaviru navzdory. V Chrudimi vznikl minipivovar Loutkář

Loni skončily už dvě desítky minipivovarů, deset nových však vzniklo. Mezi nimi i chrudimský Loutkář, který nestíhá nasytit poptávku.

Koronaviru navzdory. V Chrudimi vznikl minipivovar Loutkář
Tomáš Soukenka s přáteli řešil, jak využít nebytový prostor v nájemním domě. Výsledkem je pivovar Loutkář, který nestíhá vařit ani v časech koronavirem utlumené poptávky. | Tomáš Novák týdeník HROT

U piva se sejde stavař, mluvčí, obchodník s nápoji, obchodník s chmelem a domovarník. To není začátek vtipu, ale příběh o tom, jak lze i za časů pandemie, zavřených hospod a utlumené poptávky vybudovat fungující minipivovar.

Právě takový otevřel koncem léta v Chrudimi na Pardubicku. V bytovém domě v ulici Československé armády se nachází zbrusu nová a v současnosti uzavřená pivovarská restaurace, průchodem do dvora se dostáváme k samotnému pivovaru, v podstatě jen trochu větší, ovšem moderně zrekonstruované a vybavené garáži přilepené na další bytovku. Zde se setkáváme se „stavařem“ Tomášem Soukenkou, hlavní postavou party místních, která stojí za zrodem pivovaru nazvaného podle tradice chrudimského loutkového muzea Loutkář.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit