Koranovirus

Konečně začal svět dávat znovu smysl. Musíme sice od základů přestavět vše, co jsme se dosud dozvěděli o medicíně, geopolitice i náboženství, o vztahu lidského těla a duše nemluvě, ale je to tady: z Číny se do světa šíří koranovirus.

Koranovirus
Koronavirus - ilustrační foto | Profimedia.cz

Tak o tom alespoň minulý týden informoval oba své čtenáře server časopisu Týden (viz obrázek).

Archiv

Tento multidisciplinární průlom v lidském vědění vysvětluje mnohé. Modlitba v mešitě a hodina výuky v maktabu či madrase jsou jenom mimikry; ve skutečnosti v nich muslimové organizují epidemii. Je to daleko efektivnější než ukecávat lidi jednoho po druhém, aby četli svaté knihy a mordovali se s věcmi, jako je súra krávy (ne, nic o ministerstvu financí nebude).

Číňané to dobře vědí a považují to za bezpečnostní riziko, jak by potvrdil kdekterý nakažený Ujgur, držený v přísné karanténě. Normálně by se říkalo koranténa, ale to by zas neprošlo na TV Nova. A protože nastávající vlastník Novy to má v Číně naopak dobré, nic se o tom nedozvíte.

Naopak dává smysl, že se zprávou o teobiologickém objevu přichází časopis ze stáje tuzemského mediálního Augiáše, Jaromíra Soukupa. Konec je pomluvám, jež šířili neuctiví komentátoři o Miloši Zemanovi a jeho sklonu k neobvyklým virózám. Dnes již víme, že prezident je prostě silně nábožensky založený člověk a čas od času prožívá, řekněme, epifanii. Někdy hrozně.

Týdeník hrot

  • Tchaj-wan: nejnebezpečnější místo na světě
  • Je drahá paprika drahá?
Objednat nyní