Konopné šachy. Změna legislativy může otevřít nový trh

V Česku se hraje o největší legislativní změnu v pěstování a zpracování konopí od revoluce. Má otevřít nový trh i odstranit nejistotu.

Konopné šachy. Změna legislativy může otevřít nový trh
Podnikatel David Snášel loni sklidil v jižních Čechách konopí na dvou hektarech. Teď podporuje významnou změnu legislativy. | Tomáš Novák týdeník HROT

Mladý byznysmen David Snášel je zvláštní úkaz. Hlásí se k buddhismu, za přítelkyni má světovou miss, vyrostl na hip hopu a aktuálně ovládá podnikatelskou skupinu Group of Node s obratem přes 150 milionů korun. Kvůli konopí měl v bujarém mládí opletačky se zákonem, ale teď s ním regulérně podniká a patří k největším pěstitelům na trhu.

A zároveň je důležitou součástí vlivové skupiny, která v Česku tlačí a hlasitě podporuje zřejmě největší legislativní změny v konopné oblasti v novodobé historii země.

Prvního června byly totiž schváleny pozměňovací návrhy k vládní novele zákona o návykových látkách. Právě tyto změny zásadně posouvají pravidla „konopného průmyslu“ v Česku a otevírají cestu k legálnímu pěstování konopí s obsahem THC do jednoho procenta.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit