Komárek odrazil útok Světlíka ve Vítkovicích

Během valné hromady společnosti Vítkovice došlo k ostrým střetům mezi akcionáři.

Komárek odrazil útok Světlíka ve Vítkovicích
Vítkovice | Profimedia.cz

Z někdejšího vítkovického impéria Jana Světlíka zbyly jen kusy. Část zkrachovala a část si rozparcelovaly firmy zesnulého podnikatele Martina Ulčáka a zbrojaře Jaroslava Strnada. To ale neznamená, že by úplně skončila dlouholetá válka o Vítkovice mezi Světlíkem a miliardářem Karlem Komárkem. 

Ukázala to valná hromada společnosti Vítkovice, ve které zůstávají zejména zajímavé pozemky a budovy. Během ní došlo k ostrým střetům mezi akcionáři. Ve společnosti drží Komárkova KKCG Industry 12 procent, pár procent mají drobní podílníci a bezpečně majoritní podíl v ní kontroluje právě Světlík.

Vedení firmy chtělo prosadit kapitalizaci pohledávky společnosti Duohamer advokáta Rostislava Dolečka. Tomu měli proti jeho pohledávce připadnout nově upsané akcie za 241 milionů korun. Doleček v minulosti spolupracoval se Světlíkem a kontroluje někdejší pohledávku Komerční banky. Úpisem nových akcií by vedení firmy výrazně naředilo podíly drobných akcionářů, pro KKCG by šlo o prakticky likvidační úder. 

Proti záměru vedení firmy se tak zvedl masivní odpor a Komárkovi právníci, přestože čelili vůli většinového akcionáře, nakonec program natolik natahovali a blokovali, že šéfové Vítkovic po více než desetihodinovém maratonu svou snahu vzdali. 

„Valnou hromadu Vítkovice a.s. považujeme za zlomovou. Poprvé v historii se minoritní akcionáři spojili a jasně panu Světlíkovi ukázali, že se doba změnila a věci nejsou takové, na jaké byl po dlouhé roky zvyklý.  Že jeho osobní zájmy nejsou to samé, co zájmy společnosti Vítkovice a.s.,“ pochvalovala si mluvčí KKCG Industry Dana Dvořáková.

Článek vyšel v tištěném vydání týdeníku Hrot. Předplatit si ho můžete ZDE.

 

Týdeník hrot

  • Bankrotáři: paralely příběhů Bárty a Mičky
  • Zabal to, Warrene! „Věštec z Omahy“ by měl odstoupit
Objednat nyní