Kamarádšofty ve svazu je třeba rozbít, říká majitel hokejových Pardubic

Od loňska je vládcem slavného hokejového klubu Dynamo Pardubice, teď si vrchlabský miliardář Petr Dědek nebere servítky a volá po změnách v hokejovém svazu.

Kamarádšofty ve svazu je třeba rozbít, říká majitel hokejových Pardubic

Patří mu rodinná skupina D+D,  kam kromě elektroinstalací, se kterými otec a syn Dědkovi začínali, dnes patří hlavně čtyři velké logistické areály za několik miliard korun, sportovně-marketingová agentura Relmost, golfová televize Golf Channel či e-sportová společnost Eclot. Nejvíce ho dnes ale veřejnost vnímá jako nového majitele slavného hokejového klubu Dynamo Pardubice. 

Do něj vstoupil loni a aktuálně jej řídí společně s městem, které v klubu nadále drží menšinový podíl. A ihned se zařadil mezi významné hybatele dění v českém hokejovém prostředí. Letos na sebe strhl pozornost, když se snažil vytlačit agenturu BPA ze skupiny Tipsport z pozice hlavního marketingového partnera klubů. To se mu sice nepovedlo, ale jeho útok vedl minimálně k tomu, že se BPA zavázala klubům zvýšit peníze z reklamních práv.  

V reakci na obvinění svazového šéfa Tomáše Krále, že před rokem 1989 spolupracoval s tajnou policií, teď také ostře vystupuje proti současnému vedení svazu.   

„Já jsem byl v listopadu 1989 na Václaváku. Každý rozumný člověk by to položil a odešel. To, co teď vedení svazu předvedlo, je pro mě nepřijatelné. Hrozný kočkopes,“ rozčiluje se v reakci na Královo rozhodnutí odstoupit až příští rok. Výkonný výbor ho ve zmiňované kauze drtivě podpořil.

„Poté, co jsem do vrcholového hokeje nakoukl, nepochybuji o tom, že na svaz musí přijít úplně nové vedení, které udělá čáru za minulostí,“ dodává ostře. Královi podle svých slov neupírá minulé zásluhy, kdy dokázal svaz v obtížné situaci stabilizovat, ale pro budoucnost českého hokeje už prý přínosem není.  

„Podívejte, jak strádají juniorské i seniorské reprezentace. Jestli někdo říká, že v hokeji jsou peníze, tak se plete. To, že tam nyní zůstal, je výsledkem kamarádšoftů, které je třeba rozbít,“ nebere si servítky majitel aktuálně prvního týmu Tipsport extraligy. 

Vedení svazu má Dědek za zlé, že do debaty o dopadech Královy kauzy nevtáhlo také zástupce klubů. „Sice si na výkonný výbor pozvali marketingového partnera, tedy BPA, ale to je jen zlomek peněz, které do hokeje jdou. Většinu vynakládají kluby a těch se nikdo na nic neptal. Jestli s tím nemají problém třeba jejich partneři,“ dodává developer logistických parků a také přední tuzemský golfový promotér.

„Musím se ptát, proč Tomáš Král tak nutně musí zůstat ještě rok v čele. Jestli se teď náhodou nehraje o důležité kontrakty před mistrovstvím světa,“ pokládá provokativní řečnické otázky Dědek.

Sám prý v rukávu nemá připravené žádné jméno, které by Krále mohlo v čele svazu nahradit.    „Nezabýval jsem se tím, protože to nebylo aktuální. Tomáš Král měl funkční období do roku 2024. Teď se situace změnila. Ale podle mě to nemusí být ani bývalý hokejista. Je to práce spíše pro manažera, který bude tvrdě pracovat a také vhodně reprezentovat,“ zamýšlí se.  

Velký rozhovor s Petrem Dědkem o hokeji, golfu, ale i realitním byznysu čtěte v aktuálním vydání týdeníku Hrot.