Josefův Důl se mění pod rukama exmanažera Penty

Bývalý investiční ředitel Penty Zdeněk Kubát se pustil do projektů za čtvrt miliardy korun v malém horském městečku v Jizerských horách Josefův Důl.

Josefův Důl se mění pod rukama exmanažera Penty
Kubát na tabletu ukazuje projekt Zenkerovy hutě, ze které má vzniknout bytový komplex s 30 apartmány, restaurace a minipivovar. | Tomáš Novák týdeník HROT

Někdejší klíčový spolupracovník Marka Dospivy zde koupil dvě bývalé sklárny, rozsáhlý areál po bývalé pile, několik chalup a jedná o nákupu hotelu. „Když už tady začnete něco většího dělat, musí vás zajímat to, jak vypadá město jako celek. Když už tady chci vybudovat kulturní a sportovně-společenské centrum pro více než 400 lidí, nemůže mi být jedno, že zde turisté budou koukat na támhletu hrůzu,“ ukazuje na areál bývalé pily, který koupil společně s nedalekými sklárnami Huť Marie a Zenkerova huť. 

Nejdál jsou práce na Huti Marie, kde by rád už příští rok otevřel kongresové a kulturně-společenské centrum se sálem až pro 400 lidí, wellness a kavárnou.  Pár desítek metrů stranou vstoupil také do projektu Zenkerovy hutě, kde se spojil s turnovským podnikatelem a pirátským zastupitelem v Libereckém kraji Zbyňkem Miklíkem. Zde pro změnu chystají apartmány, minipivovar a restauraci. Stavět by se mělo začít příští rok a první obyvatelé by se mohli začít stěhovat za další rok a půl.

Až 400 lidí má pojmout velký kultur- ně-společenský prostor, který Kubát staví z někdejší Hutě Marie v centru Josefova Dolu. Součástí bude také wellness a kavárna.
Tomáš Novák týdeník HROT

V okolí má vzniknout malá vodní elektrárna a jedná se o koupi nedalekého hotelu. Třetí fází je půdní kultivace obrovského brownfieldu po místní pile, který se nachází nedaleko vlakového nádraží, a také jednání o změně územního plánu. Za pár let by zde rád vystavěl vkusné horské chalupy. 

Kubát skončil v Pentě na začátku loňského roku. Ve skupině pracoval dlouhých 18 let a patřil vůbec k prvním manažerům pražské centrály skupiny. Kromě toho je spolumajitelem obchodníka s luxusními vozy Ferrari a Maserati Scuderia Praha. 

Celou reportáž z Josefova Dolu si společně s příběhem Zdeňka Kubáta přečtěte v aktuálním čísle týdeníku Hrot, které vychází 19. října. Předplatit si ho můžete ZDE.

 

Týdeník hrot

  • Testování ve školách je vládní trapas
  • Čím se liší konzervativec od liberála?
Objednat nyní