Johan Cruyff: Nikdy bych nehrál za Franka

Týdeník Hrot se obvykle nepouští do věcí sportovních, ale když nejlepší fotbalista planety Lionel Messi ze dne na den oznámí, že chce opustit svůj klub FC Barcelona, je čas na výjimku. Rubrika Tardis proto vyzpovídala asi nejvlivnějšího muže fotbalové historie, Nizozemce Johana Cruyff a, jenž – jako hráč, trenér, funkcionář i kritik – z barcelonského klubu udělal sportovní, kulturní i politickou veličinu

Johan Cruyff: Nikdy bych nehrál za Franka
Profimedia.cz

Pozn. red. Experimentální rubrika Tardis využívá slavného stroje času britského (mimozemského) cestovatele Doctora Who. Jeho prostřednictvím necháváme promluvit muže a ženy z minulosti, kteří mají co říct k přítomnosti.

Je Messi nejlepší fotbalista všech dob?

Vždycky někdo zveličuje a přehání. Proč by někdo musel být hned nejlepší na světě, nebo nejhorší? To pomáhá časopisům a novinám, aby se prodaly, ale ne hře. Di Stéfano byl výjimečný, Pelé byl výjimečný... Debata o nejlepším hráči všech dob je jen dětinská hra.

Ale k výjimečným Messi jistě patří, ne?

Jistě. Když se podívám na Messiho, vždycky mě donutí k úsměvu. Skvělý hráč, světová superhvězda, ale je pořád jako dítě. Je jako neviňátko, prostě si hraje.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit