Vybrané články
z týdeníku The Economist

Jeden a půl dítěte na palubě. Jak autosedačky ovlivňují porodnost

Proč se kvůli autosedačkám rodí méně dětí

Jeden a půl dítěte na palubě. Jak autosedačky ovlivňují porodnost
ilustrace Vojtěch Velický

Zkraje 70. let minulého století přiváděly Američanky na svět v průměru 2,12 dítěte. V roce 2018 kleslo toto číslo na 1,73. Tento vývoj vysvětluje celá řada změn v životním stylu včetně toho, že ženy jsou dnes vzdělanější a existuje vyšší pravděpodobnost, že chodí do zaměstnání nebo podnikají, a mají podstatně lepší přístup k antikoncepci než jejich předchůdkyně před půlstoletím. Navíc klesla poptávka po dětech jakožto pracovní síle na rodinných farmách. 

Žádné z těchto vysvětlení se nicméně plně nepřekrývá s křivkou porodnosti. Ve hře musí být ještě další faktory. A profesoři financí Jordan Nickerson z Massachusettského technologického institutu a David Solomon z Boston College se domnívají, že objevili jeden vskutku nečekaný: americké zákony, které kladou stále větší důraz na dětské bezpečnostní autosedačky.

Jejich studie nazvaná „Autosedačky jako forma antikoncepce“ a publikovaná na SSRN, úložišti tzv. nerecenzovaných studií, které ještě neprošly formálním odborným posouzením, se zabývá vlivem nařízení souvisejících s autosedačkami na americkou porodnost v letech 1973 až 2017. V Reaganově éře musela být v autosedačkách připoutaná jen opravdu malá batolata mladší tří let. Vlády jednotlivých států od té doby nařízení postupně zpřísňují. Dnes jsou na většině území Spojených států povinné autosedačky do osmých narozenin. Podle Nickersona a Solomona vedl tento zájem o bezpečí dětí neúmyslně ke snížení počtu rodin se třemi dětmi.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit