Vybrané články
z týdeníku The Economist

Je třeba zabít Poirota

Milovanému belgickému detektivovi, kterého nakonec nesnášela i jeho autorka Agatha Christie, je sto let.

Je třeba zabít Poirota
Hercule Poirot | Profimedia.cz

„Poirot byl výjimečně vyhlížející malý muž. Měřil stěží sto šedesát centimetrů, ale pohyboval se s velkou důstojností. Tvar jeho hlavy opisoval přesně tvar vejce... Jeho knír byl velmi navoskovaný, vojenského zástřihu.“ Tímto popisem představila Agatha Christie v říjnu 1920 v prvním románu „Záhada zámku Styles“ Hercula Poirota. Během následujícího století se Poirotovy charakteristické manýry a hlášky proslavily po celém světě. Tehdy se však belgický policista v důchodu, jenž uprchl z válkou zničené rodné země, ocitl v ospalé anglické vesničce. Náhoda jej tu svedla dohromady se starým přítelem, kapitánem Hastingsem, a posléze se zapletl k vraždě bohaté, stárnoucí a nedávno znovu vdané dámy. 

Honba za pořádkem

Prvním pravidlem Poirotovy detektivní práce je vyhýbat se „fešným stopám“ a tento případ jich je plný, umělými vousy počínaje a rozbitým šálkem konče. Ale jak praví Poirot, pod tím vším „je to nejsnazší vysvětlení vždy to nejpravděpodobnější“. Potřebujete jen malé šedé buňky, až děsivě brilantní paměť a trošku toho šmrncu. Jak Poirot během své kariéry odhalí, ty nejnudnější důkazy mohou být těmi nejzásadnějšími: oheň rozdělaný v horkém letním dni, vana napuštěná v nezvyklou hodinu nebo ledabylá zmínka o vosím žihadle. Cokoliv, co vás – jak to říkáte? – trkne. Cokoliv, co může narušit přirozený běh věcí.

Honba za pořádkem je jedním z Poirotových největších životních poslání, které jej dokáže dohnat k zuřivosti. Nestejně velká vařená vejce jsou důvodem k rozmrzelosti stejně jako lidé, kteří nedokážou symetricky poskládat noviny. Oprašuje „imaginární smítko prachu“. Koneckonců smysl pro detail byl absolument nezbytný pro to, aby se mohl stát „nejspíše tím nejlepším detektivem na světě“. A sebevědomí mu rozhodně také nikdy nechybělo.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

Máte předplatné?

Přihlásit