Jana na baru

Janě Maláčové se dá vyčíst leccos. Její poslední aférka, kdy se pochlubila předvolební fotkou, na níž ovšem nedodržuje pravidla povoleného počtu osob u stolu, je ale hloupost.

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová je sice členkou vlády, která o omezení rozhodla a měla by se jím řídit, vláda už toho ale kvůli covidu vydala a následně zrušila tolik, že případ „zmatená Maláčová“ jen potvrzuje obecný chaos. Pokud tedy ani sami ministři nevědí, co zrovna platí, měla by se podobná hloupá pravidla zrušit.

Pokud něco o čínské chřipce víme jistě, je to fakt, že kvůli hospodám se opravdu nezačne lavinově šířit. Dávno předtím, než vláda schválila otevření zahrádek, se na nich vesele vysedávalo. Povolení vydalo jarní počasí, ne Strakova akademie. Nehledě na to, že i v zimě fungovala řada podniků „na tajňačku“. Stačilo se projít kolem třeba v době fotbalového televizního přenosu. Když zavřená hospoda křičela góóól, člověk se musel smát.

Nařízené nošení roušek pak ve znovuotevřených hospodách nedodržoval nikdo, ani obsluha. A že by chtěli číšníci vidět testy? Kdeže. V této atmosféře bohulibého ignorování vládních předpisů virus utěšeně ustupoval, proočkovanost rostla a kromě slídících kontrolorů z hygieny (kteří beztak chodili jen v Praze) s tím nikdo neměl problém.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit