Šéf bez papíru a plastu. Juchelka chce Komerční banku uhlíkově neutrální

Jak se Janu Juchelkovi povedlo stát šéfem Komerční banky, proč jej v Paříži málem zastřelili a jak chce z banky udělat uhlíkově neutrální firmu.

Šéf bez papíru a plastu. Juchelka chce Komerční banku uhlíkově neutrální
Jan Juchelka | Tomáš Novák týdeník HROT

V kanceláři generálního ředitele Komerční banky Jana Juchelky nenajdete takřka žádný výtisk časopisu, žádný list papíru. „Postupně rušíme všechna papírová předplatná, přecházíme na jejich digitální formu. V bance nenajdete žádnou PET lahev,“ ukazuje Juchelka, jak v praxi vypadá přechod na uhlíkově neutrální banku. 

Jan Juchelka šéfuje Komerční bance od srpna roku 2017 jako vůbec první Čech od doby, kdy ji v privatizaci ovládla francouzská Société Générale. 

Šéfoval jste Fondu národního majetku, bylo vám kolem pětatřiceti a mluvilo se o vás jako o jednom z nejperspektivnějších a nejvlivnějších státních úředníků. Nakonec jste se ale rozhodl odejít do Komerční banky, navíc na mnohem nižší pozici. Co vás k tomu vedlo?

Po deseti letech práce pro státní instituce jsem měl pocit, že buď můžu pokračovat v kariéře ve státní správě na některém z ministerstev nebo třeba prací pro některou ze státem ovládaných firem, anebo zkusit něco zcela jiného. Tehdy mi připadalo, že jsem ve věku, kdy mám jednu z posledních možností, jak změnit kariéru. 

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit