Jako dva miliardáři na ovocném trhu

Bitva finančníků o nemovitosti v centru Prahy míří k soudu. Do sporu, který proti sobě nepřímo postavil Tomáše Rašku a Igora Rattaje, vplouvají další velké ryby

Jako dva miliardáři na ovocném trhu
Šéf skupiny Natland Tomáš Raška se ve sporu snaží využít svého postavení v případu zkrachovalé skupiny PSJ. | Tomáš Novák týdeník HROT

V nenápadném obchodním sporu nejde o miliardy a ani o tučný steak v podobě zázračné firmy. Hraje se o dvě nemovitosti v centru Prahy a celkový majetek ve vyšších desítkách milionů korun. Přesto dění kolem pražské společnosti Square Invest & Development (SID), která má v popisu práce investice a poradenství v oblasti nemovitostí a energetiky, přitahuje značné množstvých známých jmen.

Vyhrocený obchodní spor dvou známých finančníků – Tomáše Rašky, šéfa skupiny Natland, a horského investora s vazbami na J&T Igora Rattaje – se přesouvá k soudu. Pražský městský soud bude už 17. února rozhodovat o tom, která strana má pravdu, a tedy i blíže k zajímavému majetku.

Dědictví PSJ

O zárodku sporu psal týdeník Hrot již koncem loňského listopadu. Od té doby však nabral na obrátkách. Tím, kdo v tuto chvíli udává tón případu, je aktivistický finančník Tomáš Raška, expert na takzvaná distressed aktiva, firmy v problémech, soudní spory a insolvence, jež dnes tvoří část aktivit skupiny Natland.
„Hraje tvrdě, umí najít právní slabiny protivníka a pak na něj tlačí tak dlouho, až z něj něco vymačká. Ale v PSJ mu visí dost peněz, takže je to i hodně pragmatický krok,“ popisuje muž, který je blízko případu, ale nechtěl mluvit na jméno.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit