Hybridní kancelář i škola už budou samozřejmostí

Kanceláře se mění na sdílená místa a zasedačky na kreativní prostory, říká Radek Hadraba

Hybridní kancelář i škola už budou samozřejmostí
Radek Hadraba | Archiv

Základním pilířem videokonferenčních řešení Enterprise divize společnosti Logitech jsou webkamery, které firma nabízí již od roku 1998. Dnes poskytuje kompletní vybavení videokonferenční místnosti po stránce hardwaru i softwarové správy. „Školní prostředí zatím osobně považuji za velkou výzvu,“ říká Radek Hadraba, zodpovědný za enterprise řešení videokonferencí firmy Logitech.

Jak se za poslední rok a půl změnil přístup firem k pořizování a používání videokonferenčních řešení? Co lze očekávat v letošním roce?

Přístup firem, ale také jednotlivců se za poslední dva roky velmi dynamicky měnil. Na začátku roku 2020, kdy docházelo k masivnímu přesunu zaměstnanců na home office, se nákup videokonferenční techniky řešil dost živelným způsobem. Jednoduše každý kupoval, co bylo skladem, a kdekoli včetně e-shopů, vůbec se neřešily otázky standardizace v rámci pravidel společností, bezpečnosti nebo technických specifikací. V průběhu roku, vždy když docházelo k uklidnění situace, jsme pozorovali jistou racionalizaci v rámci nákupů. Společnosti více plánovaly rozvoj velkých místností a návrat lidí do kanceláře. Aktuálně vidím dva trendy. Střední a velké místnosti se budují již s větší rozvahou a je zde viditelná snaha o sjednocení. Stejný hardware, stejné rozhraní, tedy určitá standardizace prostředí. Home office trend se zase změnil na hybridní kancelář, takže ve výsledku si jednotlivci pořizují ne jeden, ale dva sety (webkamera a headset), a to pro svůj home office a sdílené místo v kanceláři.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit