Hudebník Michal Dvořák vsadil životní úspory na Muchu, chce s ním do světa

Turné s Lucií, vyvrcholení projektu iMucha i další ročník festivalu filmové hudby v Poděbradech. Muzikanta a producenta Michala Dvořáka čeká rušné léto.

Hudebník Michal Dvořák vsadil životní úspory na Muchu, chce s ním do světa
Michal Dvořák | foto Tomáš Novák týdeník HROT

Starobylé nádvoří rozpaluje pětatřicetistupňové vedro, ale v Jízdárně Pražského hradu je o poznání příjemněji. Duše dnes už legendární skupiny Lucie Michal Dvořák to má v kulisách obří projekce děl od Alfonse Muchy v čele se Slovanskou epopejí a za zvuku originální hudby od pohledu na povel. Věčně usměvavý chlapík umí rázně zavelet a lidi kolem sebe zorganizovat. Osobně přítomné hosty seznámí s další fází projektu iMucha, kterou je imerzivní expozice obrazů secesního velikána, a tak trochu mimoděk zároveň diriguje zvukařský pultík v zákulisí.

Je vidět, že ambiciózním projektem, se kterým chce již brzy vyrazit za hranice České republiky, žije. Aby ne. Jak sám říká, projektu obětoval tři roky života a vsadil na něj své celoživotní úspory. Jen o několik týdnů dříve také vyprodal O2 universum s hudební show iMucha, která je součástí „muchovské“ trilogie, již organizuje a financuje společně s byznysmenem a vládcem skupiny BigBoard Richardem Fuxou. Ten je zároveň vlastníkem rozsáhlé sbírky děl Alfonse Muchy po Ivanu Lendlovi.

„Teď nastupuje nejtěžší část, kdy ten projekt musíme prodat,“ směje se Dvořák a vysvětluje, že pražská expozice má sloužit zejména jako showcase pro zahraniční zájemce. Podle Dvořáka je svět showbyznysu po covidu stále dost naruby, což dokáže posoudit hned z několika poloh. Se skupinou Lucie letos jede jeden koncert za druhým, jen tři dny po vernisáži iMuchy zahráli v Ledárnách Braník a v létě je čekají hudební festivaly, větší koncerty i privátní akce. Na podzim skupina vyráží na šňůru se symfonickým orchestrem a projektem Lucie v Opeře a také začíná pracovat na nové desce. A aby toho nebylo málo – Dvořák je rovněž zakladatelem, ředitelem a promotérem festivalu Sound­track Poděbrady. Aktuálně chystá už jeho šestý ročník.

Vydání

Celý článek je dostupný předplatitelům týdeníku Hrot.

Staňte se jedním z nich, nebo článek odemkněte zakoupením celého vydání.

od 184 Kč za měsíc

Předplatit

Máte předplatné?

Přihlásit