Hubáček na nákupech. Získal leasingovku Ekorent i sklady v Písku

Majitel skupiny Creditas, olomoucký miliardář Pavel Hubáček, v posledních dnech vydatně nakupoval.

Hubáček na nákupech. Získal leasingovku Ekorent i sklady v Písku
ilustrační foto | Creditasgroup.cz

Ke své stejnojmenné bance Creditas Hubáček akvíroval specializovanou leasingovou společnost Ekorent. Ta se zaměřuje na úvěry pro soukromé lékaře. Minulý týden pak jeho nemovitostní fond získal logisticko-výrobní areál v Písku. 

Akvizice v oblasti finančních služeb je součástí expanze jeho Banky Creditas, která se chce ještě více zaměřit na segment malých a středních podniků. Mezi ně patří i soukromí lékaři. 

Ekorent se na českém trhu pohybuje přes 25 let. Za dobu svého působení svým klientům profinancoval investice přesahující pět miliard korun. Celková bilanční suma společnosti Ekorent aktuálně dosahuje 800 milionů korun.

„U společnosti Ekorent nám vyhovuje její oborová orientace na zdravotnictví. Sledujeme také možnosti realizace synergických efektů, a to zejména v oblasti prodeje dalších bankovních služeb včetně hypoték a získávání kontaktů na nové potenciální bonitní a perspektivní klienty,“ shrnuje důvody akvizice Vladimír Hořejší, předseda představenstva Banky Creditas. 

Hodnotu obchodu ani jedna ze stran nezveřejnila, ale podle odhadů z trhu šlo o nižší stovky milionů korun. Pro Hubáčka nejde zdaleka o první investici, která se týká oblasti zdravotnictví. Jeho skupina vlastní také síť pečovatelských domů Alzheimercentrum. V tomto případě jde ale spíše o synergie s jeho finančním byznysem. Naopak Alzheimercentrum by v jistém časovém horizontu mohlo být podle některých informací na prodej. 

Velké plány má Hubáček zato v oblasti nemovitostí. Nejenže staví a buduje velký bytový fond nájemního bydlení, ale investuje také do průmyslových parků a nemovitostí. Zatím posledním zářezem se stal logistický park v jihočeském Písku. V zóně Písek Sever získal areál o rozloze přes 27 tisíc metrů čtverečních. Mezi tamní nájemce patří zejména německá výrobní společnost AL-KO a také je tam podle zástupců skupiny Creditas potenciál pro další výstavbu.