Havrlantův Rockaway kupuje německého rozvozce potravin Bringmeister

Česká investiční skupina Rockaway přebírá od německého obchodního řetězce Edeka online službu pro rozvoz čerstvých potravin v Berlíně a Mnichově

Havrlantův Rockaway kupuje německého rozvozce potravin Bringmeister
ilustrační foto | zdroj Bringmeister.de

Čeští investoři se stále intenzivněji angažují v německém prodeji potravin. Vedle známého angažmá Daniela Křetínského v řetězci Metro je aktuálně na tahu Rockaway Capital Jakuba Havrlanta. Ten má převzít od května německého online prodejce potravin Bringmeister. Prodávajícím je potravinářský řetězec Edeka, který o chystané transakci informoval. Skupina Rockaway informaci nekomentovala. 

Bringmeister působí v oblasti Berlína, Postupimi a Mnichova. Edeka ho získala před čtyřmi lety jako součást převzetí konkurenčního řetězce Kaiser's Tengelmann. „Všech 260 pracovních míst v logistice, nákupu, IT a administrativě bude zachováno a přechází jedna ku jedné na nového vlastníka,“ informovala Edeka. 

Zmínka o zaměstnancích není náhodná. Boj o 450 prodejen dnes už zaniklé značky Kaiser's Tengelmann trval déle než dva roky, angažovali se v něm vrcholoví němečtí politici a otázka pracovních míst sehrála velkou roli. Edeka se zavázala k jejich zachování po dobu pěti let. Podle vyjádření firmy je prodej Bringmeister s posvěcením odborového svazu Ver.di možný i před vypršením lhůty.

Podle Edeka Bringmeister v posledních třech letech ztrojnásobil tržby a jenom v posledním roce téměř zdvojnásobil. Podle německých médií ovšem integrace online doručovatele do struktury řetězce neprobíhala úplně snadno, zásilky se třeba často zpožďovaly. Edeka by měla i nádále zůstat dodavatelem Bringmeisteru. 

Rockaway není v Německu nováčkem. Před třemi lety koupil od společnosti Unister online cestovku Ab-in-den-urlaub.de a letonkový portál Fluege.de. Ty dnes zastřešuje skupina Invia z portfolia Rockaway. S Křetínským je pak spojuje Mall Group, kterou vlastní ještě s Patrikem Tkáčem a skupinou PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera.